9 chorób powodujących zaburzenia erekcji

Źródłem problemów z potencją nie jest zanik męskości ani brak zainteresowania seksem lub partnerką. Zaburzenia takie stanowią objaw nieprawidłowości organicznych, takich jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, a nawet depresja. Farmakoterapia jest niezbędna, jednak równie ważne jest poznanie przyczyny impotencji i rozpoczęcie skutecznego leczenia.

Według statystyk na zaburzenia erekcji cierpi 150 mln mężczyzn na świecie. W Polsce liczba ta sięga 1,5 ml. Przy czym dane te uwzględniają jedynie mężczyzn, którzy do swojego problemu się przyznają – choćby anonimowo. Gdyby wziąć pod uwagę także panów skrupulatnie ukrywających swoją dolegliwość przed światem, liczba ta zapewne byłaby o wiele większa. Tymczasem problemy z potencją nie są powodem do wstydu – często ich przyczyną są poważne problemy zdrowotne, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Układ krwionośny pod lupą

Impotencja to sygnał wysyłany przez organizm, że coś jest z nim nie tak. Prawidłowa erekcja ma związek z właściwym funkcjonowaniem układu krwionośnego. Zaburzenia w tym zakresie mogą być sygnałem zmagania się organizmu z nadciśnieniem tętniczym. Choroba ta powoduje zmiany strukturalne w obrębie naczyń krwionośnych prącia. Skutkiem tego jest zmniejszony napływ krwi do członka, a co za tym idzie kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem satysfakcjonującego wzwodu.

Zaburzenia erekcji mogą być również objawem postępującej miażdżycy. Aby mechanizm wzwodu działał bez zakłóceń, niezbędna jest prawidłowa praca tętnic, które zaopatrują członka w krew. Gdy na ścianach naczyń krwionośnych tworzy się blaszka miażdżycowa, czyli okłada się m.in. cholesterol, światło tętnic ulega zwężeniu, co skutkuje zmniejszeniem przepływu krwi i kłopotem z osiągnięciem erekcji. Według szacunków, miażdżyca jest winowajcą aż 40% przypadków impotencji.

Kłopoty z układem nerwowym

Kolejną chorobą przyczyniającą się do upośledzania zdolności seksualnych mężczyzn jest cukrzyca. W istocie zaburzenia erekcji stanowią jeden z pierwszych objawów tej podstępnej choroby. Wszystkiemu winna tzw. neuropatia cukrzycowa – uszkodzenie układu nerwowego, który odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mechanizmu erekcji. Cukrzyca powoduje też zmiany naczyniowe prowadzące do niedokrwienia męskich narządów rodnych, a co za tym idzie niemożność osiągnięcia pełnej erekcji.

Impotencja może też występować przy uszkodzeniach układu nerwowego, spowodowanych m.in. chorobą Alzheimera, padaczką, udarem mózgu, chorobą Heinego-Medina czy stwardnieniem rozsianym.

Psychika i emocje

Zaburzenia erekcji mogą też mieć podłoże psychogenne. Obecnie coraz więcej młodych, zdrowych mężczyzn zmaga się z problemami z potencją wywołanymi stresem, przemęczeniem, a także stanami lękowymi czy depresją. Niezależnie od przyczyny, dysfunkcje seksualne wymagają konsultacji ze specjalistą. Zaleci on farmakoterapię oraz leczenie problemu podstawowego.

Wśród leków najchętniej przepisywanch przez lekarzy można wymienić np. Kamagrę. Działa ona doraźnie i nie wykazuje działania uzależniającego, dzięki czemu może zostać odstawiona po zakończeniu terapii. Substancją czynną zawartą w Kamagrze jest sildenafil – organiczny związek chemiczny, który wykazuje korzystny wpływ m.in. na układ krwionośny.

Źródło informacji: https://viagra.edu.pl/

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *